Skip to main content

Team

Board of Directors

Kate Bingaman-Burt
Pollyanne Birge
Tsilli Pines

President

Tsilli Pines

Managing Director

Rachel Coddington

Co-Founders

Eric Hillerns
Tsilli Pines

Collaborators

Aaron James Draplin, Aaron Murray, Adam Parry, Adam R Garcia, Adam Segal, Akasha Lawrence-Spence, Alex DeSpain, Alicia Fairclough-Buford, Alicia Navarette, Alise Munson, Allyson Marrs, Amber Materna, Amy Sabin, Ana Mikolavich, Andy Baio, Andy McMillan, Andy Pressman, Andy Sonwell, Ann DeOtte Kaufman, Ann Hudner, Anne Koch, Ashley Bird, Ashley Forrette, August Miller and Savannah Julian, Bailey Collins, Benna Gottfried, Beth Silva, Bologna Sandwich, Brad Smith, Brandi Katherine Herrera, Brenton Salo, Brian Cavanaugh, Brian McDonnell, Brian Walbergh, Briana Cerezo, Briar Levit, Brooks Gilley, Bryan Wasetis, Bryan Zentz, BT Livermore, Burk Jackson, Caleb Misclevitz, Caleb Yarian, Cameron Jones, Carin Pike, Carl Alviani, Carly Larsson, Celeste Noche, Chandra Robinson, Cheryl McIntosh, Chloë Miller, Chris Lopez, Claire Metcalfe, Clarke Harris, Clay Walsh, Clifton Burt, Clint Brauner, Cole Gerst, Colin Marx, Corbin LaMont, Courtney Ferris, Crystal Rutland, Dan Nicholson, Dan Sinclair, Dan Stiles, Dana Hinger, Daniel Cole, Daniel Meyers, Danielle Solis, Danielle Xu, Danny Owens, Dave Ewald, Dave Laubenthal, Dave Otte, David Van Veen, Denise Ransome, Dora Litterell, Douglas Filiak, Dune Donnelly, Dustin Locke, Eden Dawn, Elea Chang, Elena Moon, Elijah Hoffman, Elsa and Tyler Lang, Emi Day, Emily Griffith, Emily Snyder, Erin Dooley, Escape Collective, Ethan Allen Smith, Ethan Seltzer
Eugenie Jolivett Fontana, Eva Prior, Francie King, Francisco Martin, Gaby Tirta Jenkins, George Thorn, Georgia Frances King, Gia Goodrich, Ginger Craft, Grace Moen, Grace Rivera, Guild, Hailey Miller, Hallie Walker, Harris Newman, Heather Noddings, Hiroshi Kaneko, Howard Lichter, Ian Whitmore, Isaac Watson, Jaclyn Hudak, Jake Hollomon, James Casey, James Kurczodyna, Jana Saul, Jane Kate Wood, Janey San, Jasmine Karcey, Jason Sturgill, JD Hooge, Jen Thomas, Jen Wick, Jen Wick, Jennifer Azlant, Jeremy Pelley, Jess Sword, Jessica Lynne Henkle, Jillian Barthold, Jillian Hall, Joe Stewart, Johnny Levenson, Jordenn Bailey, Josh Kenyon and Colby Nichols, Joy Alise Davis, Justen Harn, Justin Morris, Kate Widdows, Kathleen Mazzocco, Kathy Sobotka, Katie LaRosa, Kelley Roy, Kelsey Snook, Kelsey Tyler, Kenn and Steve Fine, Kevin Cavenaugh, Kiersta Sze, Kimberly Davis, Kinoko Evans, Kirsten Southwell, Kristin Rogers Brown, Kyle Wallace, Film, Land Gallery, Laura Whipple, Laurence Sarrazin, Laurie Sumiye Filiak, Laurinda Hoffman, Linzie VanWieringen, Lisa Congdon, Lisa Dorn, Lizy Gershenzon and Travis Kochel, Louisa Satori, Lucy Nobles, Lydia Mazer, Mackenzie Pion, Maggie Denham, Maja Dlugolecki, Mara Zepeda, Marcelino Alvarez, Marcus Carter, Maria Margarita Caicedo, Mark Raggett, Mary Numair, Matt Mount, Max Miller, Maxine Denver, Meg Hunt, Megan Cornelius, Megan Davis, Megan Krzmarzick
Megan McMillan, Melissa Barton, Meredith James, Merilyn Gottlieb, Michael Munkvold, Michelle Battista, Mike Thelin, Mike Wilson, Mira Kadourra, Mitch Daugherty, Mitch Wilson, Nagini Reddy, Namita Gupta Wiggers, Natassja Pal, Nathan Bergfelt, Nic Raingsey, Nicolas Meier, Nicole Lavelle, Nimi Einstein, Nishat Akhtar, Pat Castaldo, Patrick Sanders, Paul Searle, Peter Le, Peter Schoonmaker, Peter Simon, Phillip Stewart, Precious Bugarin, Randy Gragg, Rebecca Gates, Rebecca Groff, Rick Turoczy, Rilla Alexander, Robert Hoffman, Robert LaCosse, Rory Phillips, Rory Sparks, Rozalyn Crews, Ryan Berkley, Ryan Bush, Ryan Millerton, Ryan Wines, Sage McElroy, Sammich Felge, Sara Jensen, Sara Stockett, Sarah Lane Ferguson, Sarah Rubin, Scout Books, Sera Lindsey, Shannon Kidd, Shawn Peterson, Shawn Schmidt, Shawna Pair, Shelley Midthun, Skip Newberry, Stephanie Maul, Stephanie McMahon, Stephen Green, Steve Leathers, Steven Wilber, Stuart Coates, Susan Nielsen, Susan Towers, Suzy Alexander, Swapna Ketcham, T Ngu, Tammi Heneveld, Tara Brooks, Taryn Cowart, Tatianna Pavich, Taylor Hom Johnson, Tejara Brown, Thomas Wester, Tim Reha, Tina Snow Le, Todd Greco, Traci Sym, Tricia Leach, Trippe Davis, Tyler Holmes, Vanessa DeSpain, Wil Stevens, Will Lewis, William Smith, Win Goodbody, Yvonne Perez Emerson, Zack Franceschi

Partners

Architect’s Newspaper, Aspect Law, Autodesk, B-Line Urban Delivery, Behance, Betabook, Biketown, Breakside Brewery, Central Office, Day and Koch, Daylight, Emma, Fort George, Garden World, Gigantic Brewing Company, Google, GRAY Magazine, Holst Architecture, Hollywood Theatre, Hopworks Urban Brewery, IDS Vancouver, James F. and Marion L. Miller Foundation
Juliet Zulu, Killian Pacific, KIND, London Design Fair, Mailchimp, Marmoset, Media Temple, Miller Paint, Nike, Nossa Familia, Oregon Arts Summit, Oregon Community Foundation, Oregon Cultural Trust, Oregonian / OregonLive, Orox Leather Co., Portland Creative Conference, Portland Egotist, Portland Monthly, Portland Sangria, Portland Winter Light Festival
Postano, Quailhurst, RACC, Really Big Video, Recreation Department, Scout Books, SET, Silicon Florist, Ste. Michelle Wine Estates, Stella Artois, Stephouse Networks, StevensIs, Tagboard, Tattly, The Delight Conference, The Portland Mercury, TODO Festival, Travel Portland, Virb, Vitamin T / Aquent, Wacom, Wanted Design, XRAY.fm